Deprecated: Required parameter $langRoot follows optional parameter $assets in /customers/b/2/4/fcsmirnenski.com/httpd.www/plugins/system/cwmailcheck/cwmailcheck.php on line 490 Deprecated: Required parameter $limit follows optional parameter $stripHtml in /customers/b/2/4/fcsmirnenski.com/httpd.www/plugins/system/cwgears/helpers/tools.php on line 38 НОВИНИ - FC Smirnenski https://www.fcsmirnenski.com/bg/news Mon, 29 Apr 2024 01:12:03 +0000 Joomla! - Open Source Content Management bg-bg Декларация на ФК Смирненски за подкрепа на Бербатов в кандидатурата му за президент на БФС https://www.fcsmirnenski.com/bg/news/168-2021-06-16-16-25-42 https://www.fcsmirnenski.com/bg/news/168-2021-06-16-16-25-42

На 14.06.2021г. (понеделник) Димитър Бербатов бе в Русе, като кандидат за президент на Българския футболен съюз (БФС). Като редовен член на федерацията от 1999 година, ръководството на Футболен клуб Смирненски получи лична покана за срещата от екипа на кандидат президента.

Бербатов и екипът му заявиха, че има много възможности за допълнително финансиране на детско-юношеския футбол, както и на аматьорските клубове чрез програмите на Европейския съюз, но те не се оползотворяват от настоящото ръководство.

След края на срещата представители на Футболен клуб Смирненски връчиха на Димитър Иванов Бербатов, Декларация на Управителния съвет на клуба, относно подкрепа на кандидатурата му за президент на БФС.

]]>
Новини Wed, 16 Jun 2021 16:25:42 +0000

Футболен клуб Смирненски се върна на победния път, след победа над Футболен клуб Приста 2000 (Русе, кв. Средна кула), с резултат 2:0. За домакините от село Смирненски точни бяха Мерт Меджит в 35-тата минута и Едип Мадан в 47-мата минута.

Стартовия състав на ФК Смирненски бе, както следва:

Севен Ахмед - Мерт Меджит, Мурад Камбешев, Ружди Сивриев, Юмер Кочан - Пламен Кесеев, Мурад Мурадов, Бейти Османов - Сунай Ахмед, Мерт Мадан, Едип Мадан;

Първото полувреме по-чистите положения бяха за домакините от село Смирненски. Голът във вратата на ФК Приста 2000, падна в 35-тата минута след едно статично положение (корнер). Изпълнител на ъгловия удар бе Едип Мадан, който прати топката в задната греда, и след карамбол най-съобразителен бе Мерт Меджит, който с глава прати топката зад гол линията за 1:0.

Второто полувреме започна ударно за ФК Смирненски. Още с първата си атака, след няколко странични хвърляния (тъч), коженото кълбо бе центрирано от Юмер Кочан в наказателното поле на противника, а там топката бе засечена от пъргавия Едип Мадан, който реализира за 2:0 в 47-мата минута. След този гол гостите от ФК Приста 2000 (Русе, кв. Средна кула) направиха промени в състава си и взеха инициативата и притиснаха домакините в собствената им половина. Домакините от село Смирненски, чрез бързите си нападатели търсеха третия гол за да приключат мача. Близо до третия гол за сметка на ФК Смирненски бяха Мерт Мадан, Мурад Мурадов и Едип Мадан. За ФК Смирненски, като резерви в играта се включиха: Джансер Юсниев, Ашкън Али и Максум Мехмедов.

До края на мача друг гол не падна и мачът между ФК Смирненски и ФК Приста 2000 завърши 2:0 за домакините. С тия 3 точки, ФК Смирненски покачи актива си на 22 точки (8-ма позиция във временното класиране), с мач по-малко, а гостите от ФК Приста 2000 останаха с 31 точки - 6-та позиция във временно класиране на Регионалната Футболна Група.

Следващият кръг в Регионалната Футболна Група Русе - Изток ще се изиграе на 21 април 2021г. (сряда). Гостите от ФК Приста 2000 (Русе, Ср. кула) ще са домакини на фаворита за титла ФК Сокол (Червена вода), а ФК Смирненски ще гостува в село Голямо Враново срещу ФК Ботев (Голямо Враново). Всички мачове ще се играят на 21.04.2021г. от 16:00 часа местно време.

Ето ги всички мачове от предстоящия XVIII кръг:

ФК Ботев (Голямо Враново) - ФК Смирненски;

ФК Приста 2000 (Русе, кв. Ср. кула) - Сокол 2007 (Червена вода);

Вихър 2020 (Николово) - ФК Юделник;

ФК Дунав 2009 (Сливо поле) - ФК Локомотив (Русе);

ФК Мартен - ФК Дунарит (Николово);

ФК Спартак 2014 (Хотанца) - ФК Спартак 2000 (Бъзън) - сл. победа за гостите от село Бъзън, поради отказа на ФК Спартак 2014 (Хотанца)

]]>
Новини Mon, 19 Apr 2021 06:09:53 +0000

В XVII-тия кръг на Регионална футболна група (РФГ) Русе - Изток, Футболен клуб Смирненски ще е домакин на Футболен клуб Приста 2000 (Русе, кв. Средна кула) в село Смирненски. Мачът ще се играе на 18.04.2021г. (неделя) от 16:00 часа местно време.

В предходния кръг, гостите от ФК Приста 2000 взеха трите точки в стадиона на ФК Ботев (Голямо Враново) с резултат 0:4 и в момента заемат 4-тата позиция във временното класиране на РФГ Русе - Изток, с актив от 31 точки. За разлика от ФК Приста 2000, миналата седмица, футболистите на ФК Смирненски оставиха ценни 3 точки в стадиона в село Николово. ФК Смирненски загуби 2:0 от домакините ФК Вихър 2020 (Николово). През първото полувреме гостите от село Смирненски бяха по-добрия отбор и създадоха по-чистите положения, но както казват "като не вкараш, ще ти вкарат". За този резултат рефлектира и съдийската бригада, която отсъди спорна дузпа за игра рамо в рамо в 55-тата минута.

Във временното класиране Футболен клуб Смирненски заема 8-мата позиция, с актив от 19 точки.

]]>
Новини Thu, 15 Apr 2021 18:04:56 +0000

]]>
Новини Thu, 15 Apr 2021 18:04:46 +0000

В XVI-тия кръг на Регионална футболна група (РФГ) Русе - Изток, Футболен клуб Вихър 2020 (Николово) ще е домакин на Футболен клуб Смирненски в село Николово, общ. Русе, обл. Русе. Мачът ще се играе на 11.04.2021г. (неделя) от 16:00 часа местно време.

Във временното класиране домакините от село Николово заемат 7-мата позиция, с актив от 24 точки от 15 изиграни мача, а гостите от село Смирненски заемат 8-мата позиция, с актив от 19 точки от изиграни 14 мача.

Футболен клуб Смирненски има отложен мач срещу Футболен клуб Мартен от XIV-тия кръг на РФГ Русе - Изток, който ще се изиграе след последния кръг.